Forum Prawa
Księga przychodów i rozchodów - Wersja do druku

+- Forum Prawa (http://www.forumprawa.eu)
+-- Dział: Kategorie (http://www.forumprawa.eu/f-kategorie)
+--- Dział: Finanse (http://www.forumprawa.eu/f-finanse)
+--- Wątek: Księga przychodów i rozchodów (/t-ksiega-przychodow-i-rozchodow)Księga przychodów i rozchodów - Ruffgloom - 02-06-2022

Dzień dobry! Jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorcy, który rozlicza się na podstawie księgi przychodów i rozchodów?


RE: Księga przychodów i rozchodów - Erme - 02-06-2022

Przedsiębiorca rozliczający się w ten sposób musi prowadzić ewidencję przychodów i kosztów przedsiębiorstwa w formie podatkowej książki przychodów i rozchodów, a także ewidencję wyposażenia i środków trwałych. Podatek płacony jest wówczas od różnicy przychodów i kosztów, co oznacza, że w przypadku poniesionej straty z działalności nie jest on wymagany.


RE: Księga przychodów i rozchodów - Niary - 02-06-2022

(02-06-2022, 11:19 AM)Erme napisał(a): Przedsiębiorca rozliczający się w ten sposób musi prowadzić ewidencję przychodów i kosztów przedsiębiorstwa w formie podatkowej książki przychodów i rozchodów, a także ewidencję wyposażenia i środków trwałych. Podatek płacony jest wówczas od różnicy przychodów i kosztów, co oznacza, że w przypadku poniesionej straty z działalności nie jest on wymagany.
Warto jeszcze wspomnieć, że przedsiębiorca ma do wyboru dwie formy opodatkowania – zasady ogólne (skala podatkowa 17% lub 32%) i zasady liniowe według stałej stawki 19%.